Hp 7/24 Teknik Servis : Bilgisayar denildiğinde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte artık aklımıza laptop ve notebook bilgisayarlar gelmeye başladı. Bu cihazlar taşınabilir olduğu için çok daha fazla kullanımı yapılan cihazlar halini aldı. Hp 7/24 Teknik Servis hizmeti veren bir firma olarak bu cihazların kullanımı kolay ve taşınabilir olduğu için tercih edildiğini görmekteyiz. Bu cihazların bakımı düzenli olarak yapıldığında, sıvı temasından uzak tutulduğunda ve yere düşürmediğinde cihazların uzun süre kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Laptop ve notebook tipi bilgisayarların arızaları genellikle iç parçalarında oluşmaktadır. Ram, işlemci, anakart gibi parçalardan oluşan bu cihazlarda bu parçalar arıza giderilme şekli ile değil tamamen parçaların yedek parçaları ile değişimi yapılarak tamire gidilmektedir. Arızası giderilen cihazlar her zaman yeni alınmış gibi çalışmaya devam edebilmektedir. Notebook ve laptop bilgisayarlar arıza yaptıklarında notebook ve laptop arıza giderme hususunda bilgisi olan kişilere teslim edilerek cihazların tamir olunması beklenilmesi gerekir. Tamir için kesinlikle cihazlar notebook ve laptop tipi bilgisayarların tamir edilmesi hususunda bilgisi olmayan kişilere teslim edilmemelidir. Aksi takdirde hem daha büyük meblağlar gerektiren arıza gidermelere gerek olması veya cihazın bir daha kullanılamamasının riski bulunmaktadır.

Hp servisi olarak siz değerli müşterilerimize bu makalemizin içeriğinde ram arızaların nasıl görülebildiği hakkında bilgiler verelim. Ram cihazın iç parçalarından birisi olarak depolama aygıtı olarak kullanılmaktadır. Cihazın daha rahat kullanımı için kayıt etmek için öncelikli olarak temel olarak kaydetmeden önce ram kayıt altına tüm dosyaları alabilmektedir. Fakat elektrik kesintileri oluştuğunda ram üzerinden tüm bilgiler silinmektedir. Geçici kayıt yeri olarak da tanınan ram arızaları cihazların depolamasının yavaş olması, cihazın yavaş çalışması, arada bir cihazın kapanması ile anlaşılır hale gelebilir. Hp servis hizmetlerimiz arasında ram değişimi de yapılmaktadır. Ram çok sık arıza yapan bir parça olmadığı halde cihazın sıvı ile temas etmesi, cihazın elektrik arızalarının oluşması ve cihazın yere düşmesi ile hp markalı cihazlarda dahi ram arızaları görülebilir. Dikkatli kullanmak cihazlarda tüm arızaların önüne geçebileceği gibi ram arızalarının da önüne geçebilmektedir.

Hp Servis Partner orjinal yedek parça aksesuar satış ve satış sonrası onarım tamir servis hizmetleri olarak 7/24 hizmetinizdeyiz. arızalı ürün ve gereksinimlerinizde ücretsiz kargo ile hizmetinizdeyiz.

Hp Servis Merkezi

Tecra Bilişim Teknolojileri
Perpa Ticaret Merkezi B Blok
Kat: 9 No:1337- B3
Okmeydanı / Şişli / İstanbul

(0212) 222 88 90

(0212) 320 88 90

(0212) 222 88 92

destek[@]hpservismerkezi.com

9.00 – 18.00

Hp Servis | Hp Notebook Servis | Hp Laptop Servisi © 2018 Tüm hakları saklıdır.