MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 222 88 90
E-POSTA destek[@]hpservismerkezi.com
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ 9:00 - 18:00
Arıza Tespit Formu

Hp Servisi

Hp Servisi

Hp Servisi : Günümüzde laptop ve notebook tipi bilgisayarlar çok fazla kullanılmaktadır. Bu cihazlar diğer masaüstü cihazlara göre çok daha kolay kullanımı olduğundan ve taşınabilir olduğundan tüm bilgisayar kullanıcıları tarafından neredeyse tercih edilir duruma gelmiştir. Laptop ve notebook bilgisayarlarının çok fazla kullanımının yapılması bu cihazlarda çok sık arıza görülmesine de neden olmaktadır. Daha çok soğutucu kullanılmadığı için arızalanan bu cihazlar sürekli olarak soğutucu kullanıldığında arızaları sık olarak görülmemeye başlamaktadır. Notebook ve laptop tipi cihazların tamir ve bakımını yapan hp servisi olarak siz değerli müşterilerimize bakım ve onarım desteği vermekteyiz. Bakım ve onarım desteği almak için bizlere telefon numaralarımızdan ve mail adreslerimizden ulaşabilirsiniz. cihazlarınız arıza yaptığında kesinlikle laptop ve notebook tipi bilgisayarlarınızı bilgisayar tamiri ve bakımı hususunda bilgisi olmayan kişilere arızasının giderilmesi için teslim etmeyiniz. Cihazların bilinçsiz bir şekilde tamir edilmeye çalışılması daha büyük arızalar ortaya çıkartacağından hp servis hizmeti veren firmamız tarafından garanti altında destek alamayacaktır.

Ram yani açılımı random Access momory, rastgele erişimli bellek anlamına gelmektedir. Bilgisayarlarda elektrik bağlantısı olduğu müddetçe üzerinde veri barındırabilir. Depolama yapan bu bilgisayar parçası elektrikten bilgisayarın bağlantısı koptuğunda içindeki bilgileri tamamen silmektedir. Geçici kayıt işlemi yapan bu parça mutlaka laptop, notebook ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılması gereklidir. Zira kayıt öncelikli olarak ram parçasına kayıt olmakta ve daha sonrasında kalıcı olarak kayıt yapılabilmektedir. Notebookların desteklemiş olduğu ram çeşitleri genellikle RAM, SD, DDR2, DDR3 ve DDR tipi ram çeşitlerindendir. Cihazlar ram nedeni ile arıza yaptığında hızlı bir şekilde ram bulmak yedek parça satışı arasından mümkündür. Ram olarak anılan bu geçici depolama alanı tamir edilerek arızası giderilemez. Tüm bilgisayar türlerinde ram değişimi yapılarak tamir edilebilir. Hp teknik servisi olarak siz okurlarımıza ram arızalarının neler olduğu hakkında bilgiler verelim. Hatalı ram miktarı, ekran görüntüsü gelmeme arızası, cihazlarda rastgele kilitlenmeler olması, grafik kartının yüklenememesi, cihazda performans düşüklüğü olması, veri dosyalarının bozulması, mavi ekran hataları, bellek uyumsuzluğu, registry hataları, bilgisayar bellek veya bazı adresleme hataları, sürekli hale gelmiş olan koruma hataları olarak sayılabilir.

 

Comments are closed.

Hp Servis Partner orjinal yedek parça aksesuar satış ve satış sonrası onarım tamir servis hizmetleri olarak 7/24 hizmetinizdeyiz. arızalı ürün ve gereksinimlerinizde ücretsiz kargo ile hizmetinizdeyiz.

Hp Servis Merkezi

Tecra Bilişim Teknolojileri
Perpa Ticaret Merkezi B Blok
Kat: 9 No:1337- B3
Okmeydanı / Şişli / İstanbul

(0212) 222 88 90

(0212) 320 88 90

(0212) 222 88 92

destek[@]hpservismerkezi.com

9.00 – 18.00

Hp Servis | Hp Notebook Servis | Hp Laptop Servisi © 2018 Tüm hakları saklıdır.
Call Now ButtonHemen Ara..